Přeskočit na obsah

O kurzech

Naše jazykové kurzy jsou založeny na kontextovém učení, to znamená, máte k výuce nebo opakování připraveny nejen samotná slovíčka, ale i věty, ve kterých daná slovíčka používáte.

Pro praktickou komunikaci je lepší mít osvojeny celé věty, reagujete pak pohotověji a rozumíte více. Na výběr máte různé úrovně pokročilosti s různým zaměřením.

Jednotlivé lekce jsou rozděleny podle témat, přičemž každé obsahuje jiný počet slovíček a vět.

Jak s kurzem nejlépe pracovat?

Vyberte si kurz, který potřebujete. Chcete zlepšit gramatiku nebo jen rozšířit slovní zásobu? Potřebujete nějaké specializované téma? Poté začněte s poslechem. Kdekoli – v autě, v tramvaji, v čekárně, při žehlení – čím více, tím lépe. Každý kurz je rozdělen do tematických lekcí.

Každá lekce obsahuje šest stop. Nejprve se u každé lekce seznamte se samotnými slovíčky (stopa 1 a 2). Dále máte k dispozici slovíčko následované příkladovou větou, opět v obou variantách překladu (stopa  3 a 4).  Poté přecházíte na celé věty (stopa 5 a 6).

Jakmile budete zvládat překládat věty z češtiny do cizího jazyka (lekce 6) v časové pauze před překladem, tak jste vyhráli. Samotná slovíčka Vám pomohou při pochopení smyslu, ale pomocí osvojených celých vět budete komunikovat mnohem lépe

U každého bloku platí, že jakmile zvládnete poslech z cizího jazyka do češtiny (lekce 1, 3, 5 – cvičení poslouchejte) přecházíte na překlad z češtiny do cizího jazyka (lekce 2,4,6 – cvičení přeložte).

V rámci jedné lekce nemusíte pracovat se všemi stopami, můžete se více věnovat takovému poslechu, který vám nejvíce vyhovuje. Doporučuji ale poslechnout si všechny stopy dané lekce minimálně jednou.

Skripta

Díky skriptům, které jste si ke kurzu můžete stáhnout, získáte mnohem širší využití celého kurzu. Ve skriptech totiž najdete návod k učení spolu s užitečnými tipy, jak výuku zefektivnit, výukový plán, do nějž si můžete zaznamenávat své pokroky, seznam stop k poslechu (kdybyste náhodou něčemu nerozuměli), ale i oboustranné kartičky, díky nimž se můžete učit a opakovat i tehdy, když právě nemůžete poslouchat.

Pro ty, kteří se rádi zkouší, je v každé lekci připraven překladový test s klíčem obsahujícím správné odpovědi.

Jsem přesvědčen o tom, že pravidelný poslech Vám a využití skript vám přinese to, proč tady jste – zlepšíte své komunikační schopnosti v cizím jazyce, který se aktuálně učíte nebo který opakujete.

Hodně štěstí!